Gezi Yazısı

Uzun Mesafeli Uçmanın Püf Noktaları

Uzun Uçak Yolculuğu

Her kim “Konu hedefle ilgili değil. Bu yolculuk ” dese uzun mesafeli bir uçuşta asla uçmadı. Bu uçuşlar acı verici, yorucu, jet gecikmeli olabilir ve üstünüzde televizyon ekranında oynadığınız Disney filmi ne olursa olsun kesinlikle sıkıcı olabilir. Uzun mesafeli uçmak için bazı ipuçları ve püf noktaları öğrendim. İşte ipuçlarım.Uzun mesafeli yolculuk

Uzun Mesafeli Yolculukta Uyumak

Bir fular veya ceket getirin.
Bir fular, özellikle uzun mesafeli uçuşunuz sırasında bir battaniye veya yastık görevi görebilir. Günümüzde uçuşunuza bir battaniyenin dahil edilmesi gittikçe yaygınlaşıyor ve bazen kabinde herkese yetecek kadar battaniye bile olmuyor. En iyi tavsiye, her ihtimale karşı işlevsel bir şey getirmektir çünkü uçuşlar oldukça soğuk olabilir. Nispeten kalın, büyük bir fular neredeyse her zaman bu işi yapar.

Hafızalı köpük boyun yastığı hazırlayın.
Bir kez daha, uçuşunuzda rahat olmak istersiniz ve pencerede, koridorda veya orta koltukta olsanız da, hafızalı köpük boyun yastığı sizin için daha rahat ve rahatlatıcı hale getirecektir.

İpucu: Bazı insanlar yer nedeniyle boyun yastığı koymakta tereddüt eder. Ancak çoğu boyun yastığının hızlı bir şekilde kapanması vardır, bu da onu taşıma kolunuza kolayca takabileceğiniz veya kişisel eşyanıza bağlayabileceğiniz anlamına gelir. Şüphe duyduğunuzda, her zaman boynunuza takabilirsiniz. Utanç yok.

Gün içinde uçuyorsanız, nispeten normal bir şekilde uyumanıza yardımcı olacak bir göz maskesi son derece yararlı olacaktır. Kırmızı göz uçuşunda uçuyorsanız, bu daha az gerekli, ancak dürüst olmak gerekirse her küçük parça yardımcı oluyor.

Kişisel eşyanıza kulaklık ve taşınabilir şarj cihazı koyun.
Bu, kendinizi eğlendirmek veya üretken tutmak için çok önemlidir. Podcast’leri dinlemek veya dinlemek için kulaklıklar ve mobil cihazlarınızı şarjlı tutmak için taşınabilir bir şarj cihazı. Bazen uçuşlarda USB bağlantı noktası bulunur, ancak bunların çalışacağına her zaman güvenemezsiniz… Evet, ciddiyim. Her ihtimale karşı kulaklık, taşınabilir şarj cihazı ve kablonuzu paketleyin.

Podcast‘leri indirin.
Eğlenceli, eğitici eğlence! Podcast’ler, uçmak için en sevdiğim eğlencelerden biri haline geldi. Sadece birkaç ilginç olanı uçuşumdan önce indiriyorum ve uçaktayken tadını çıkarıyorum.

Pro Traveler İpucu: Yeni bir yere seyahat ediyorsanız, maceramdan ilham almaya ve heyecanlanmaya başlamak için o ülke veya konumla ilgili podcast’leri dinlemeyi seviyorum. Hatta gideceğiniz ülkede size bazı temel kelimeleri veya ifadeleri öğreten birkaç podcast bile indirebilirsiniz!

Uçak yolculuğu

Uzun Uçak Yolculuğu benzeri yazıları okumak için buraya tıklayınız.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Article:

0 %