Gezi Yazısı

Londra Gezi Notları

Sizlere Londra gezi notlarımızı paylaşacağız. St. Paul Katedrali, Londra Kulesi ve Buckingham Sarayı gibi Londra gezi notlarında anlatacağımız gibi görülecek ve yapılacak pek çok harika şey varken, yaşamayan yerlerde zaman kaybetmek istemezsiniz. Aşağıda bahsedilen manzaraların hiçbirinde doğası gereği yanlış bir şey yoktur ve eğer Londra’ya birçok kez gittiyseniz ve diğer her şeyi gördüyseniz, Londra gezi rehberi sizi bir veya 2 saatliğine yönlendirebilirler. Ama en iyisi onları en tepeye koymamaktır. Bir güzergah – görülecek daha iyi yerler ve ziyaret edilecek yerler var.

Londra Gezi Notları

Londra Gezi Notlarından Big Ben

londra seyehat rehberi

londra seyehat rehberi

Ziyaretiniz sırasında birçok kez Parlamento Binası’na bağlı ikonik saat kulesi Big Ben’i göreceksiniz – ufuk çizgisinde öne çıktığı ve özellikle Londra veya Waterloo köprülerindeyken belirgin olduğu için onu kaçırmanız imkansız. Bununla birlikte, saat kulesine gerçekten tırmanmayı ve Big Ben’in kendisini görmeyi umuyorsanız (adı kuledeki en büyük çana verilmiştir), o zaman hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Sadece Birleşik Krallık’ta ikamet edenler kuleye tırmanabilir ve daha sonra ancak parlamento üyeleriyle 3-6 ay önceden tur düzenlerlerse. Denizaşırı bir ziyaretçiyseniz, bir ziyaret ayarlayamazsınız – bu yüzden öğrenmeye çalışmakla zaman kaybetmeyin.

Madame Tussauds

londra gidilmesi gereken yerler

Madame Tussauds

Bu balmumu eserleri müzesi, Londra’da görülecek en iyi 10 şey listesinde sürekli olarak yer alıyor ve bu muhtemelen müze kuyruğunun genellikle kaldırım boyunca birkaç metre kıvrılmasının nedeni budur. Girişe varmanız bir saatten fazla sürebilir. Bilet almak pahalıdır ve siz içeri girdiğinizde kalabalıklar pes etmez. Çoğu insan, fotoğraflarını en sevdikleri ünlülerin veya eski başkanlarının yanında poz vermek istedikleri için ziyaret eder – ama bu sadece her zaman Orijinaline çok benzeyen gerçek boyutta karakter, fotoğraf çeken birçok turist var ve heykelin boş kalması için şanslı olacaksınız, böylece kendinize atlayabilirsiniz. Sadece çok sabrınız varsa ve kalabalığa aldırış etmiyorsanız gidin.

Londra Zindanı

Korkunç ve kanlı her şeyden hoşlanan çocuklar veya gençlerle seyahat ediyorsanız, bu onu yapılacak şeyler listenize ekleyebilir. Ancak diğer herkes için kaçırılması gereken bariz bir çekimdir. Pahalıdır ve sokakta her zaman kuyruğu vardır, bu da biletinizi almanız bir saat kadar sürebileceği anlamına gelir. Bir kez girdiğinizde, tüm deneyim sadece 90 dakika sürer ve dirsek çekip itebilecek bir grup diğer ziyaretçiyle birlikte acele edersiniz. Deneyim, oyuncuların onu sıkıştırıp Karındeşen Jack, Büyük Londra Yangını ve Veba hakkında biraz bilgi vermesinden oluşur. Karanlık ve nemli ve özel efektler pek etkileyici değil.

Clink Müzesi

londra turistik yerler

Clink Müzesi

Bu müze, İngiltere’nin en eski hapishanesinin bulunduğu yere inşa edilmiştir – bu, orada eski hapishaneden belki de zemin dışında hiçbir şey olmadığı anlamına gelir. İçeride bulduğunuz şey, eski işkence ekipmanlarının sergilendiği az sayıda oda, bazıları oldukça yorgun görünümlü mum işleri ve size infaz ve işkence tarihi hakkında biraz bilgi veren bilgi panoları. Bununla birlikte, aydınlatma kötüdür ve bilgilerin okunmasını zorlaştırır ve gerçek bir atmosfer yoktur. Ripley’s Believe it or Not ve Tower of London’da eski işkence ekipmanlarını görebilirsiniz ve her ikisi de para için daha iyi bir değerdir.

Winston Churchill’in Britanya Savaş Deneyimi

londra gezi notları

londra gezi notları

Bu müze, Blitz sırasında Londra’nın nasıl bir şey olduğunu yakalamaya çalışıyor ve size bu dönemle ilgili bir film göstererek başlıyor. Daha sonra hava saldırısı barınaklarının maketlerinde dolaşırsınız ve giysi, oyuncak ve posterler gibi dönemin eserlerinden bomba atmanın arka plan ses efektlerine kadar uzanan eserleri görürsünüz. İngiltere’nin II.Dünya Savaşı sırasında neye benzediğiyle ilgileniyorsanız, giriş ücreti olmayan ve konuyu çok daha derinlemesine inceleyen İmparatorluk Savaş Müzesi’ne gitmeniz çok daha iyi olur . Veya Churchill’in savaş zamanı karar verme sürecini yürüttüğü gerçek sığınağı ziyaret etmenizi sağlayacak Churchill’in Savaş Odalarını deneyin.

“Londra Gezi Notları” benzeri yazılar okumak için buraya tıklayınız.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Article:

0 %