Kişisel Gelişim

Başarı için Aslında Ne Gereklidir?

Başarı İçin Ne Gereklidir ?

Bir yıldan fazla bir süredir, Columbus Haltercilik’teki harika insanlarla çalıştım .

Haltercilerimizden biri olan Heather takıma katıldı ve halter ayakkabısı yoktu. Bu yüzden çatlak deri ile delinmiş dövülmüş bir çift ödünç aldı. Kolayca 10 yaşın üzerindeydiler. Aylarca, spor salonuna gelirdim ve Heather oradaydı, o boktan, eski ayakkabılarla kıçını çıkarıyordu.

Ne oldu?

nasıl başarılı olunur

Ulusal Şampiyonalarda kendilerini zar zor bir arada tutan ayakkabılarla yarışmaya hak kazandı.

Bunun gibi sonuçlar, başarı için gerçekte neyin gerekli olduğunu hatırlatır.

Başarılı olmanız gerektiğini düşündüğünüz tüm şeyleri düşünün – “doğru” donanım, “doğru” kimlik bilgileri, “doğru” deneyimler, “doğru” derece – bu şeyler gerçekten ne kadar değerli? Başarı için gerçekte ne kadarı gerekli?

Son% 10’da Zaman Kaybı

Farkın son% 10’unu oluşturan taktik ve stratejilere takıntılı olmayı seviyoruz.

Örneğin: İyi bir antrenman yapmadınız mı?

Öyleyse, senden başka bir şey olmasının tüm nedenlerini tartışalım. Belki de antrenman sonrası proteinlerinizi, egzersiz yaptıktan sonra 60 dakika yerine egzersiz yaptıktan 30 dakika sonra sallamanız gerekir. Belki daha iyi bir çift ayakkabı almalısın. Veya bir kemer. Ya da ter tutmayan bir gömlek. Veya diz kollu.

İnanılmaz olan, bunların aslında zaman harcadığımız şeyler olması! Sohbetlerde bahsedilen tüm o çılgın mazeretleri duydum. Hatta bazılarını kendim de söyledim.

Neden? Çünkü iyileştirmenin son% 10’unu tartışarak zaman kaybetmek,% 90’ını fark eden şeyi yapmaktan daha kolaydır. Daha iyi bir diyet planına veya yeni bir egzersiz şablonuna veya farklı bir ekipmana ihtiyacınız olduğunu iddia etmek, gerçekten ihtiyacınız olan şeyin önümüzdeki altı ay boyunca bir antrenmanı kaçırmamak olduğunu kabul etmekten daha kolaydır.

Aynı fikir diyetler ve beslenme, iş ve girişimcilik, yazı ve sanat ve neredeyse denediğimiz diğer tüm çabalar için de geçerlidir. Ölçeklendiren stratejiler istiyoruz. Optimize edilmiş taktikler istiyoruz. Ama sonunda, başarı ile başarısızlık arasındaki en büyük farkın temellere hakim olmaktan geldiğini fark edersiniz.

  • Belki daha hızlı bir bilgisayar Stephen King‘i daha iyi bir yazar yapar… çünkü her gün yazmanın temellerini çoktan öğrenmiştir.
  • Belki de en uygun yemek zamanlaması, bir Olimpik yüzücüyü daha iyi bir sporcu yapar… çünkü o zaten sağlıklı beslenme ve sıkı antrenman temellerine hakim olmuştur .
  • Belki daha iyi bir gitar Eric Clapton’ı daha iyi bir müzisyen yapar… çünkü zaten tutarlı bir şekilde çalmanın temellerine hakim olmuştur.

Ancak çoğumuz için, optimizasyonun son% 10’luk kısmı, nadiren elde etmek istediğimiz farka yol açacaktır.

En Büyük Beceri

İşte herhangi bir çabadaki en büyük beceri: işi yapmak.

Yapması kolay olan işi yapmamak. Seni iyi gösteren işi yapmamak. İlham aldığın zaman işi yapmamak. Sadece işi yapıyorum.

Harika bir yazar olmayabilirsin, ama gerçekten her hafta bir şeyler yazarsan, o zaman çoğundan daha iyi olacaksın çünkü işi yapıyorsun.

İnanılmaz bir atlet olmayabilirsiniz, ancak antrenmanları hiç kaçırmazsanız, o zaman çoğundan daha iyi olacaksınız çünkü işi siz yapıyorsunuz.

Bilgili bir iş adamı olmayabilirsiniz, ancak müşterilerinize her gün hizmet vermeye özen gösterirseniz, o zaman işi yaptığınız için çoğundan daha iyi olursunuz.

Ve bu yüzden karşılaştığımız her türlü zorluk için geçerli. İnsanlar ayrıntılara dalmayı, yeni taktikler aramayı ve küçük bir fark yaratan şeyleri tartışmayı severler. Ancak günün sonunda en büyük beceri her zaman işi yapmaktır. Profesyoneller ve amatörler arasındaki farkı yaratan budur .

Başarı İçin Ne Gereklidir Neye ihtiyacın yok

İyi bir yazar olmak için daha iyi bir bilgisayara ihtiyacınız yok. Nasıl çalınacağını öğrenmek için daha iyi bir gitara ihtiyacın yok. İyi bir fotoğrafçı olmak için daha iyi bir kameraya ihtiyacınız yok. Bir konuşmacı olmak için daha fazla deneyime ihtiyacınız yok. Bir iş kurmak için daha fazla kimlik bilgisine ihtiyacınız yok. Ve iyi bir halterci olmak için harika halter ayakkabılarına ihtiyacınız yok.

Hiçbirine ihtiyacınız yok.

İhtiyacınız olan şey bir karar vermek, bir program belirlemek ve başlamaktır.

İhtiyacın olan şey işi yapmak.

“Başarı için Ne Gereklidir?” beğendiyseniz bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu siteden Türkçeye çevrilmiştir.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Article:

0 %